Na złotego wpływają międzynarodowe emocje

Mariusz Potaczała
opublikowano: 03-09-2007, 00:00

Tydzień przyniósł umocnienie złotego. Kurs EUR/PLN zniżkował do poziomu 3,8150, wobec najwyższego poziomu w okolicy 3,8450. Z kolei USD/PLN chwilowo znalazł się na poziomie 2,7850, wobec najwyższego w okolicy 2,8250.

Środowa decyzja RPP podwyższająca koszt pieniądza o 25 pkt praktycznie nie wpłynęła na notowania złotego. Z kolei piątkowa wypowiedź szefa Fed Bena Bernanke na temat działań ograniczających zamieszanie na rynku finansowym, ale braku wsparcia dla inwestorów, którzy podjęli błędne decyzje finansowe, znalazła negatywne odbicie w notowaniach naszej waluty — obserwowalismy jednocześnie wzrost wartości dolara amerykańskiego oraz jena japońskiego.

Na notowania złotego nadal będzie wpływała sytuacja na rynku międzynarodowym. Spodziewamy się wzrostu kursu EUR/PLN w okolice 3,85. Odpowiednim poziomem do zakupu wspólnej waluty jest kurs 3,82.

Mariusz Potaczała

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Potaczała

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy