Naczelny ”Trybuny” odwołany

(Paweł Kubisiak)
opublikowano: 01-03-2005, 07:34

Marek Barański nie jest już redaktorem naczelnym ”Trybuny” (Ad Novum). Wczoraj został odwołany. Zastąpił go na tym stanowisku Wiesław Dębski – jeden z redaktorów dziennika.    – Jedynym powodem odwołania Marka Barańskiego były coraz gorsze wyniki sprzedaży egzemplarzowej – wyjaśnia prezes spółki Ad Novum Arkadiusz Ostrowski.

Marek Barański nie jest już redaktorem naczelnym ”Trybuny” (Ad Novum). Wczoraj został odwołany. Zastąpił go na tym stanowisku Wiesław Dębski – jeden z redaktorów dziennika.    – Jedynym powodem odwołania Marka Barańskiego były coraz gorsze wyniki sprzedaży egzemplarzowej – wyjaśnia prezes spółki Ad Novum Arkadiusz Ostrowski. – Wprowadzone kilka miesięcy temu cotygodniowe dodatki ”Impuls” i ”Mix” podniosły koszty, a nie spowodowały wzrostu sprzedaży – dodaje. Barański nie przyjął wypowiedzenia, zgodził się je podpisać dopiero wtedy, gdy otrzyma pieniądze należne za okres trzymiesięcznego wypowiedzenia. W rozmowie z IAR przyznał, że jest zaskoczony decyzją wydawcy i stwierdził, że władze spółki nie mają pojęcia o dziennikarstwie. Był naczelnym ”Trybuny” od ponad dwóch lat. W ub.r. średnia sprzedaż dziennika według ZKDP wyniosła 23 733 egz. i była niższa o 16,75 proc. w stosunku do roku 2003. Spółka Ad Novum zanotowała stratę. – Była ona jednak niewielka i nie mamy problemów z terminową wypłatą wynagrodzeń – mówi Ostrowski.Wiesław Dębski związany jest z ”Trybuną” (wcześniej ”Trybuna Ludu”) od 1982 roku. Był m.in. zastępcą naczelnego, komentatorem i korespondentem w Moskwie. Ma on zmienić formułę dziennika, tak aby wzrosła jego sprzedaż. ”Trybuna” nadal będzie adresowana do czytelników o lewicowych poglądach politycznych.

GK , PRESSERWIS

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Polecane