Nad polskim morzem powstanie miasto nudystów?

DI
opublikowano: 23-08-2009, 20:01

Pogorzelica w Zachodniopomorskiem może stać się centrum polskiego nudyzmu. O planach tajemniczego, amerykańskiego biznesmena pisze dziennik.pl.

nonwrited articlenonwrited articlenonwrited articleDo sołtysa Pogorzelicy kilka dni temu odezwał się człowiek podający się za amerykańskiego biznesmena z polskimi korzeniami.

- Mężczyzna łamaną polszczyzną zapytał czy w Pogorzelicy jest do kupienia ziemia i kawałek plaży. Rozmówca nie przedstawił się, ale ton wypowiedzi był bardzo poważny. Po numerze telefonu poznałem, że mężczyzna dzwonił ze Stanów Zjednoczonych – przytacza sołtysa dziennik.pl. 

Naturyści od kilku lat opalają się na części plaży w Pogorzelicy. Właśnie w jej pobliżu mają powstać hotele i pełna infrastruktura potrzebna dla wczasowiczów. Inwestor ma się pojawić we wsi jeszcze w tym miesiącu.

Tymczasem wczasowicze i mieszkańcy Pogorzelic są podzieleni. "W życiu drugi raz tu nie przyjadę, jeśli po lasach na rowerach będą jeździły golasy" – mówi w rozmowie z "Głosem Pomorza" Anna Mrozicka, która przyjechała nad morze na wakacje z dziećmi.

- Tutaj jest mnóstwo kolonijnych i rehabilitacyjnych ośrodków. Ludzie szukają ciszy i spokoju. Goliznę zniosę na plaży, ale nie po sąsiedzku za płotem w jakimś specjalnym miasteczku – komentuje "Głosowi Pomorza" jedn z wczasowiczek. Pytani mężczyźni są dużo lepiej nastawieni do pomysłu. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu