Czytasz dzięki

Nadal nie wiadomo, jaką trasą przejdzie huragan Rita

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 23-09-2005, 09:20

Huragan Rita, zagrażający amerykańskim miastom nad Zatoką Meksykańską, w ciągu ostatniej doby kilkakrotnie nieznacznie zmieniał kierunek i obecnie synoptycy nie są w stanie dokładnie określić jego dokładnej przyszłej trasy.

Huragan Rita, zagrażający amerykańskim miastom nad Zatoką Meksykańską, w ciągu ostatniej doby kilkakrotnie nieznacznie zmieniał kierunek i obecnie synoptycy nie są w stanie dokładnie określić jego dokładnej przyszłej trasy.

Jak podaje agencja Reutera, powołując się na dane Amerykańskiego Narodowego Centrum ds. Huraganów, w piątek nad ranem Rita zmierzała w kierunku terenów, położonych nieco na wschód od miast Galveston i Houston w Teksasie.

Według ekspertów, nie jest jednak wykluczone, że żywioł przesunie się w ciągu najbliższych 24 godzin w kierunku północno-zachodnim. W czwartek huragan przesunął się już nieznacznie na północny zachód, następnie skręcił lekko na wschód, by wrócić na trasę północno-zachodnią.

Mimo informacji centrum, że Rita może oszczędzić Houston i Galveston, według danych władz, oba miasta opuściło około 80 procent mieszkańców.

Wyjeżdżający stoją jednak od kilkunastu godzin w gigantycznych korkach na drogach wyjazdowych - na wielu stacjach paliw dochodzi też do groźnych incydentów, gdy kierowcy walczą między sobą o benzynę, której brak zaczyna być coraz wyraźniej odczuwalny.

Ostrzeżenie przed huraganem obowiązuje na odcinku wybrzeża na długości 724 kilometrów - od Port O'Connor w stanie Teksas po Morgan City w Luizjanie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane