Nadzieja na obniżkę stóp w USA pomaga akcjom

Marek Druś
12-09-2007, 00:00

Indeksy europejskich giełd poszły w górę dzięki rosnącemu przekonaniu, że wyraźne oznaki pogorszenia koniunktury w USA zmuszą Fed do kolejnej obniżki stóp procentowych na najbliższym posiedzeniu, 18 września. Rynek szacuje na 76 proc. prawdopodobieństwo cięcia aż o 50 pkt baz. Jeszcze tydzień temu określał je na 54 proc. Z 18 indeksów branżowych o ponad 2 proc. rosły wskaźniki spółek finansowych i technologicznych. Wśród tych ostatnich pokaźną zwyżką kursu wyróżniał się Ericsson. Szwedzki koncern ujawnił, że spodziewa się znacznej poprawy wyników w III kwartale dzięki zamówieniom na modernizacje i rozbudowy sieci telekomunikacyjnych.

Sesje w USA rozpoczęły się wzrostem indeksów. Wysokie notowania ropy powodowały, że drożały akcje firm paliwowych. Przed sesją pojawiły się dobre dane makro. Deficyt handlowy lekko spadł w lipcu przy rekordowym eksporcie i imporcie.

Marek Druś

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Nadzieja na obniżkę stóp w USA pomaga akcjom