Nadzieje na podwyżkę windują kurs złotego

Mariusz Potaczała
opublikowano: 18-04-2007, 00:00

Złoty nadal idzie w górę. Kurs dolara znalazł się wczoraj już w okolicy 2,80 zł, euro przy 3,8050 zł. O wzmocnieniu polskiej waluty zdecydowały dane o wzroście płac i sytuacja na rynku euro i dolara. Wyższy niż prognozowano wzrost płac w marcu zwiększył nadzieje rynku na podwyżkę stóp procentowych już w kwietniu. Tym bardziej że Rada Polityki Pieniężnej może otrzymać przed posiedzeniem kolejne informacje potwierdzające taką konieczność. W piątek poznamy dane o produkcji przemysłowej i jej cenach w marcu. W poniedziałek NBP opublikuje dane o inflacji bazowej.

Dziś notowania złotego będą zależne od zmian na rynku międzynarodowym. Wzrost EUR/USD w okolice 1,36 przyniesie próbę przebicia 2,80 zł za dolara. Ten poziom można wykorzystać do zabezpieczenia płatności w dolarach w krótkim terminie.

Mariusz Potaczała

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Potaczała

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu