Nadzór bada transakcję MIT

DTK
13-08-2010, 00:00

Nadzór chce wiedzieć, kto stoi za cypryjską spółką, która kupiła od MIT tradycyjną kartografię za 1 zł.

Nadzór chce wiedzieć, kto stoi za cypryjską spółką, która kupiła od MIT tradycyjną kartografię za 1 zł.

Dziwna transakcja z grudnia 2009 r., której kulisy ujawnił "PB", znalazła się pod lupą Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Chodzi o sprzedaż przez giełdowy MIT (dawniej PPWK) działu tradycyjnej kartografii cypryjskiej spółce Sunnytop Investment za 1 zł.

— Jesteśmy na etapie czynności sprawdzających. Współpracujemy przy tym z naszym odpowiednikiem z Cypru, z którego pomocą chcemy ustalić ostatecznych beneficjentów tej operacji ze spółki Sunnytop — mówi nasz informator z KNF.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynikało, że cypryjska spółka może być powiązana z grupą MNI, która kontroluje MIT. Jak ujawniliśmy: pełnomocnikiem cypryjskiej spółki była prawniczka Karolina Kocemba, wiceprzewodnicząca rady nadzorczej MIT, od lat pracująca dla Andrzeja Piechockiego, największego akcjonariusza MNI. A polska aktywność Sunnytop ograniczyła się jedynie do tej transakcji oraz zakupu dwóch innych spółek od MNI. Przy tym rynek nie został poinformowany o tym, że zarząd MIT sprzedaje dział kartografii tradycyjnej za 1 zł firmie, w której imieniu działa wiceszefowa rady nadzorczej giełdowej spółki.

— Nie wiem, kto jest właścicielem tej spółki. Zapewniam jednak, że ani ja, ani nikt z mojej rodziny nie mamy z nią nic wspólnego — zapewniał w maju Andrzej Piechocki, szef rady nadzorczej MIT i MNI.

Jego zdaniem, sprzedaż za 1 zł przynoszącej straty tradycyjnej kartografii była najlepszym wyjściem dla MIT.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DTK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nadzór bada transakcję MIT