Nadzór bankowy nie wydał decyzji w sprawie fuzji Pekao SA i BPH

DI, PAP
opublikowano: 08-08-2007, 17:57

Komisja Nadzoru Bankowego (KNB) nie podjęła w środę decyzji w sprawie wniosku Banku BPH i Pekao SA o wydanie przez KNB zezwolenia na  podział Banku BPH - wynika z komunikatu NBP. Podział BPH jest jednym z warunków fuzji obu banków.

"Komisja zapoznała się w środę z informacjami w sprawie wniosku" - napisano w komunikacie NBP. Następne posiedzenie komisji odbędzie się za miesiąc.

Zgoda nadzoru bankowego jest niezbędna, by mogło dojść do podziału BPH i fuzji pozostałej jego części z Pekao SA. Jak informowały wcześniej oba banki, podział BPH nastąpić ma w ciągu 30 dni od uzyskania zgody nadzoru.

W miniony piątek większościowy akcjonariusz obu banków - UniCredit - podpisał umowę z GE Money na kupno tzw. mini-BPH, czyli części banku, liczącej 200 oddziałów, wydzielonej z BPH. Wartość transakcji wynosi 625,5 mln euro.

Pod koniec kwietnia br. walne zgromadzenie akcjonariuszy Pekao SA i BPH przegłosowały połączenie obu banków i plan podziału BPH. Banki planowały połączenie na III kwartał br. - w tym czasie miały rozpocząć działalność jako jeden bank. Jednak na początku lipca przedstawiciele włoskiego UniCredit mówili, że inwestor spodziewa się, iż do prawnego połączenia Pekao i wydzielonej części Banku BPH dojdzie do końca 2007 r.

Wydzielenie mini-BPH uzgodniły w ubiegłym roku jako warunek fuzji Pekao SA i BPH, polski rząd i UniCredit.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Nadzór bankowy nie wydał decyzji w sprawie fuzji Pekao SA i BPH