Nadzór decyduje o prezesie Pekao

PAP
opublikowano: 07-11-2017, 05:53
aktualizacja: 07-11-2017, 05:53

KNF ma przedstawić we wtorek swoje stanowisko ws. wiceprezesa Banku Pekao Michała Krupińskiego oczekującego na zgodę, by móc kierować bankiem, czytamy we wtorkowej „Rzeczpospolitej”.

Z nieoficjalnych informacji „Rzeczpospolitej” wynika, że podczas zaplanowanego na wtorek posiedzenia Komisji Nadzoru Finansowego najprawdopodobniej zajmie się ona sprawą Michała Krupińskiego. Menedżer oczekuje wydania przez nadzór zgody na objęcie funkcji prezesa Banku Pekao. Ostateczna decyzja będzie się jednak prawdopodobnie ważyła do ostatniej chwili - podaje gazeta.

Krupiński został powołany na stanowisko wiceprezesa w połowie czerwca. Wymieniona parę dni wcześniej rada nadzorcza powierzyła mu jednocześnie rolę kierowania zarządem do czasu uzyskania formalnej zgody od KNF na objęcie prezesury. Krupiński czeka na nią zatem niecałe 5 miesięcy. To przeciętny okres oczekiwania - czytamy.

Z informacji „Rz” wynika również, że kierowany przez Krupińskiego zarząd już w środę, przy okazji publikacji wyników za III kwartał, przedstawi nową strategię.

Michał Krupiński
Michał Krupiński
Marek Wiśniewski
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane