Nadzór sypnął karami

KSA
opublikowano: 29-04-2009, 00:00

Kruszwica i Próchnik będą musiały zapłacić łącznie 150 tys. zł, za nieprzestrzeganie przepisów.

Kruszwica i Próchnik będą musiały zapłacić łącznie 150 tys. zł, za nieprzestrzeganie przepisów.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) dopatrzyła się wyraźnych naruszeń przepisów o obowiązkach informacyjnych przez dwie spółki — Zakłady Tłuszczowe Kruszwica i Próchnik.

Pierwsza z firm nie przekazała w ustawowym terminie opinii biegłego z badania planu połączenia Zakładów Tłuszczowych Kruszwica i Zakładów Przemysłu Tłuszczowego w Warszawie. Spóźniła się też z publikacją i powiadomieniem KNF o zwołaniu walnego zgromadzenia akcjonariuszy, a do jednostkowego i skonsolidowanego raportu z pierwszego półrocza zapomniała dołączyć oświadczeń zarządu. Wszystkie kwestie dotyczą zdarzeń z ubiegłego roku. Niedopatrzenia będą kosztować Kruszwicę 80 tys. zł.

Z kolei 70 tys. zł będzie musiał wysupłać Próchnik. Odzieżowa spółka nie przekazała w ustawowym terminie raportów bieżących zawierających informacje o znaczącej zmianie informacji poufnej. Próchnik zawarł umowę sprzedaży udziałów Pabia — Fashion sp. z o.o. ze spółką Olav Fashion Ltd z Wielkiej Brytanii, ale potem spóźnił się z informacją o odstąpieniu od tej umowy oraz o wydaniu przez Sąd Okręgowy w Łodzi wyroku utrzymującego w mocy nakaz zapłaty 450 tysięcy złotych na rzecz Olav Fashion Ltd.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu