Nadzwyczaj spokojna sesja na rynku złotego

Joanna Pluta
opublikowano: 22-01-2009, 00:00

Złoty, po porannym osłabieniu, przez cały dzień podlegał konsolidacji, Notowania euro kształtowały się w przedziale 4,3150- -4,3450, a dolara między 3,3200-3,3650, Możliwe, że konsolidacja jest przystankiem przed korektą euro i dolara. Jakkolwiek nastroje na rynku pozostają pesymistyczne, co cały czas będzie utrzymywać silną presję deprecjacyjną na złotym. Rynki euro oraz dolara są jednak mocno wykupione, co w najbliższych dniach może doprowadzić do odreagowania o krótkoterminowym horyzoncie czasowym.

Równie spokojnie było na rynku eurodolara. Kurs wspólnej waluty wyrażony w USD oscylował wokół 1,2900. Również na tej parze możliwa jest korekta. Oprócz wyprzedania rynku przemawiają za nią prawdopodobne wzrosty na światowych giełdach w ramach odreagowania spadków z ostatnich dni i szczególnie silnej zniżki na wtorkowej sesji amerykańskiej.

Joanna Pluta

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Pluta

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy