Naeimi: rynek akcji szykuje się na głębszą korektę

opublikowano: 04-09-2017, 11:00

Rynki akcji szykują się do poważniej przeceny w związku z niepewną sytuacją polityczną, m.in. związaną z programem nuklearnym Korei Północnej, oceniają analitycy i stratedzy. Wyprzedaż może nie mieć miejsca już dzisiaj, ale w najbliższym czasie jest wielce prawdopodobna, donosi Bloomberg.

Taki pogląd reprezentuje choćby Nader Naeimi, dowodzący dziełem funduszy dynamicznych inwestycji w AMP Capital, pomagający w zarządzaniu aktywami rzędu 110 mld USD. Grupa inwestycyjna posiada około 30 proc. swoich aktywów w postaci gotówkowej, i prowadzi ostatnio wzmożoną alokację w kierunku złota. W minionym roku fundusz okazał się lepszy od 77 proc. swoich konkurentów.

Nader Naeimi
Zobacz więcej

Nader Naeimi źródło: YouTube

Rynki potrzebują poważniejszej korekty. Pretekstem dla niej może być przykładowo właśnie Korea Północna. Ale ogólnie rzecz biorąc, zapalnikiem może być cokolwiek, istnieje bowiem znaczna rozbieżność między niepewnością a rynkową wyceną ryzyka- uważa Naeimi.

W trakcie poniedziałkowego handlu, w reakcji na niedzielny test jądrowy północnokoreańskiego reżimu indeksy azjatyckich giełd traciły na wartości, zaś jen i złoto drożały.  

Choć dzisiejszy spadek wycen ryzykownych aktywów może nie być głęboki, proces ten jest jednym z narastających wahań na rynku - uważa powiedział Naeimi. Dodaje, że "…zakończyć się może głębszą niż oczekiwano korektą

Indeks Kospi parkietu w Seulu został w poniedziałek przeceniony o 1,2 proc. zaś tokijski Nikkei stracił 0,9 proc. Większość giełd w Azji odnotowała przecenę. Spadki też widoczne są na europejskich parkietach, które tracą od 0,5 do 1 proc. W stosunku do dolara umacnia się z kolei szwajcarski frank.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy