Nafta Polska jednak do likwidacji

PJ
opublikowano: 11-12-2006, 00:00

W czwartek pojawiła się zaskakująca informacja dotycząca Nafty Polskiej (NP), odpowiadającej za restrukturyzację sektorów naftowego i chemicznego. Paweł Szałamacha, wiceminister skarbu, miał bowiem odejść od pomysłu jej likwidacji, zapowiadanej jeszcze na początku roku. Do końca dnia resort skarbu nie chciał nam ani potwierdzić tej informacji, ani jej zaprzeczyć. Dementi nadeszło nieoczekiwanie dopiero w piątek.

— Ministerstwo podtrzymuje zamiar likwidacji NP. O jakichkolwiek terminach jednak będziemy mogli poinformować dopiero po powzięciu przez walne uchwały o postawieniu spółki w stan likwidacji. Należy najpierw doprowadzić do zamknięcia prywatyzacji Zachemu i Organiki Sarzyny, co nastąpi jeszcze przed Bożym Narodzeniem, oraz umorzenia akcji skarbu państwa w NP w celu pobrania przez skarb wpływów ze sprzedaży tych spółek — mówi Paweł Kozyra, rzecznik resortu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PJ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy