Nafta Polska ma zgodę na przejęcie firm chemicznych

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 22-04-2005, 12:35

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zgodził się na przejęcie przez Naftę Polską (NP) zakładów chemicznych Zachem, Sarzyna, Kędzierzyn i Tarnów - poinformował w UOKiK w piątkowym komunikacie. Jednak urząd postawił warunek, że w ciągu trzech lat Nafta Polska ma sprzedać aktywa Zachemu i Tarnowa niezależnym inwestorom.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zgodził się na przejęcie przez Naftę Polską (NP) zakładów chemicznych Zachem, Sarzyna, Kędzierzyn i Tarnów - poinformował w UOKiK w piątkowym komunikacie. Jednak urząd postawił warunek, że w ciągu trzech lat Nafta Polska ma sprzedać aktywa Zachemu i Tarnowa niezależnym inwestorom.

"Chodzi o to, żeby nie koncentrować w jednych rękach produkcji kwasu solnego, gdyż oba podmioty zapewniają 60 proc. krajowej produkcji" - powiedział PAP rzecznik Nafty Polskiej Krzysztof Mering.

"Wkrótce rozpoczniemy procedury prywatyzacyjne. Wszystkie zakłady będą sprzedawane w trybie zaproszenia do rokowań wybranych podmiotów" - dodał.

W ramach prywatyzacji Nafta Polska będzie sprzedawała w całości kontrolowane przez siebie pakiety tych spółek, czyli po 85 proc. akcji w każdej z firm.

Wiceminister skarbu Krzysztof Żyndul mówił niedawno PAP, że prywatyzacją zakładów jest zainteresowanych kilkunastu inwestorów z Polski i z zagranicy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane