Nafta Polska rozmawia z ConocoPhillips

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 23-02-2005, 16:57

Prezes Nafty Polskiej Krzysztof Żyndul liczy, że oprócz ConocoPhillips pojawią się również kolejni zainteresowani inwestycjami w polski przemysł naftowy. Nafta nie wyklucza wydzielenia transzy dla inwestora branżowego w ofercie publicznej Grupy Lotos.

Prezes Nafty Polskiej Krzysztof Żyndul liczy, że oprócz ConocoPhillips pojawią się również kolejni zainteresowani inwestycjami w polski przemysł naftowy. Nafta nie wyklucza wydzielenia transzy dla inwestora branżowego w ofercie publicznej Grupy Lotos.

    W środę przedstawiciele Nafty Polskiej spotkali się z reprezentantami amerykańskiego koncernu ConocoPhilips. Z przesłanego PAP komunikatu nie wynika, czy tematem rozmów była sprawa ewentualnej inwestycji ConocoPhillips w którąś z polskich firm paliwowych.

    Rzecznik prasowy Nafty Polskiej Krzysztof Mering poinformował jedynie, że uczestnicy spotkania zdecydowali o kontynuowaniu rozmów w przyszłości.

    W trakcie spotkania ConocoPhillips przedstawiło strukturę firmy, jej wyniki oraz strategię rozwoju, zwłaszcza w Europie Środkowo-Wschodniej.

    Przedstawiciele Nafty Polskiej z kolei zaprezentowali stan prac nad restrukturyzacją i prywatyzacją polskiego sektora naftowego. Ze spotkania zadowolony jest prezes Nafty Polskiej Krzysztof Żyndul. Cieszę się, że polski sektor naftowy stał się przedmiotem zainteresowania tak dużych inwestorów jak ConocoPhillips. Mam nadzieję, że wkrótce pojawią się również kolejni chętni" - powiedział PAP Żyndul.

    Dodał jednak, że w tej chwili Nafta Polska nie prowadzi żadnych rozmów na temat ewentualnego trzeciego etapu prywatyzacji PKN Orlen. Decyzja o jego przeprowadzeniu należy bowiem do rządu.  Nafta Polska rozważa natomiast wydzielenie specjalnej transzy dla inwestora branżowego podczas zaplanowanej na wrzesień publicznej oferty akcji Grupy Lotos.

    "Pracujemy nad strukturą oferty Grupy Lotos i jeden z rozważanych wariantów zakłada utworzenie transzy przeznaczonej dla inwestora branżowego" - powiedział Żyndul. Prezes Nafty Polskiej nie chciał jednak powiedzieć, czy udziałem w prywatyzacji Grupy Lotos zainteresowany jest ConocoPhillips.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane