Naftobazy chcą rozbudować pojemności zbiornikowe za 700 mln zł

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 15-09-2005, 16:20

Naftobazy mogą zainwestować do 2009 roku do 700 mln zł w rozbudowanie pojemności w swoich bazach, budowę rurociągów produktowych oraz przeładunki i składowanie chemikaliów i LPG.

Naftobazy mogą zainwestować do 2009 roku do 700 mln zł w rozbudowanie pojemności w swoich bazach, budowę rurociągów produktowych oraz przeładunki i składowanie chemikaliów i LPG.

    "Zamierzamy rozbudowywać nasze pojemności zbiornikowe. Planujemy, że do końca 2009 roku zwiększą się one o około 10 proc. z 1,5 mln metrów sześciennych obecnie. Pochłonie to około 120 mln zł. Dysponujemy środkami na ten cel" - powiedział w czwartek PAP wiceprezes Naftobazy Wiesław Szmurło.

    Dodał, że firma planuje też zaangażowanie się w budowę rurociągów produktowych: Naftoport-Dębogórze, Dębogórze-Nowa Wieś Wielka i Żabinki (Białoruś)-Małaszewice. Wiceprezes ocenia, że do 2008 roku Naftobazy mogą wydać na ten cel około 350 mln zł. Decyzję o inwestycjach uzależnia jednak od zapotrzebowania rynku.

    "Chcemy też zwiększyć przeładunki i składowanie chemikaliów oraz LPG. Zamierzamy rozbudować zdolności magazynowe umożliwiające eksport i import produktów ropopochodnych w niektórych naszych bazach kosztem ponad 230 mln zł" - powiedział. W tym zakresie również uzależnił ostateczną decyzję od zapotrzebowania rynkowego.

    "Jeśli nie znajdziemy kontraktów długoterminowych, które gwarantowałyby popyt na te usługi, to nie ruszymy z inwestycjami" - powiedział.

    Naftobazy prognozują, że na koniec bieżącego roku zysk netto spółki wzrośnie do 34 mln zł z 22,3 mln zł przed rokiem, natomiast w 2006 roku wyniesie 40,5 mln zł. Przychody na koniec 2005 roku pozostaną na poziomie zbliżonym do ubiegłorocznego i wyniosą 202 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Naftobazy chcą rozbudować pojemności zbiornikowe za 700 mln zł