Nagły wzrost ekspozycji funduszy hedgingowych źle wróży rynkowi akcji

opublikowano: 16-07-2019, 09:31

Fundusze hedgingowe naśladujące rynkowy trend zwiększyły ekspozycję na akcje amerykańskich spółek do poziomu, który może sygnalizować zbliżający się spadek cen.

Fundusze naśladujące trend zwiększyły ekspozycję na amerykańskie spółki z 25 proc. gry na spadek w marcu do ponad 50 proc. gry na wzrost w ubiegłym tygodniu, zwraca uwagę Jason Goepfert, założyciel Sundial Capital Research Inc. Podkreśla, że przekroczenie poziomu 50 proc. zwykle poprzedza spadki cen. Zwrot z S&P500 „jest szczególnie słaby w okresie następnych dwóch miesięcy, a relacja ryzyko/zysk jest fatalna nawet do trzech miesięcy później”, napisał Goepfert, który swoje wnioski opiera na analizie danych z okresu od 2003 roku. 

Na pozycje inwestorów na rynku akcji zwrócił uwagę niedawno także JP Morgan, w ocenie którego potencjał dalszego wzrostu jest ograniczony, bo niebankowi inwestorzy są „przeważeni” akcjami.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu