Nagrody dla gmin najbardziej przyjaznych inwestorom

(Paweł Kubisiak)
27-10-2005, 20:11

Znane są już wyniki IV edycji rankingu „Profesjonalna Gmina Przyjazna Inwestorom”, którego współorganizatorem jest m.in. dziennik „Puls Biznesu”. Spośród istniejących w Polsce ponad 2 tysięcy jednostek samorządowych w Polsce, zwycięzcami zostały:

Znane są już wyniki IV edycji rankingu „Profesjonalna Gmina Przyjazna Inwestorom”, którego współorganizatorem jest m.in. dziennik „Puls Biznesu”. Spośród istniejących w Polsce ponad 2 tysięcy jednostek samorządowych w Polsce, zwycięzcami zostały:

Ponadto Kapituła rankingu przyznała nagrody specjalne w kategoriach merytorycznych:

Jak mówi Andrzej Nierychło, wydawca „Pulsu Biznesu” i członek Kapituły rankingu, celem naszego zestawienia jest promowanie wśród czytelników „Pulsu Biznesu” przykładów skutecznego zarządzania w gminach i tworzenia najlepszych warunków inwestowania. Gminy, które znalazły się w czołówce wyróżniają się przede wszystkim skutecznością w przyciąganiu biznesu na swój teren - a dziś nie wystarczy już dotrzeć do inwestora, trzeba go jeszcze umieć zatrzymać. Aby wziąć udział w rankingu gminy musiały wypełnić ankietę zawierającą ponad 80 bardzo szczegółowych pytań dotyczących m.in. komunikacji społecznej, zarządzania finansami, zarządzania rozwojem, poziomu partycypacji mieszkańców, a także organizacji wewnętrznej i jakości obsługi interesantów.

Już jutro włodarze wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych gmin spotkają się na uroczystości galowej w salach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Pełny ranking, wraz z sylwetkami nagrodzonych, komentarzami, analizami, zostanie opublikowany w piątek, 28 października w „Pulsie Biznesu” .

ZOBACZ LISTĘ LAUREATÓW

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nagrody dla gmin najbardziej przyjaznych inwestorom