Najbardziej w sporcie kobiety lubią mężczyzn

MAZ
09-06-2008, 09:55

Aż 84 proc. Europejek ogląda sport razem z  mężami lub narzeczonymi. Niektóre robią to, bo lubią podziwiać przystojniaków.

Z sondażu, zrealizowanego przez TNS na zlecenie firmy LG Electronics, która chciała się dowiedzieć, jaką rolę odgrywa telewizor w życiu konsumentów, wynika że 3 proc. Europejek ogląda sport w telewizji tylko dlatego, by przyjrzeć się zawodnikom. Przyznają, że bardziej interesują je przystojni sportowcy niż ci, którzy osiągający znakomite wyniki. Najwięcej jest takich pań w Finlandii (7 proc.).

Ale jest dobra wiadomość dla reklamodawców przed EURO 2008 i igrzyskami w Pekinie: 56 proc. respondentek twierdzi, że ogląda zawody sportowe, bo to lubi, a tylko jedna czwarta przyznaje, że robi to, by sprawić przyjemność swemu mężczyźnie. Najchętniej sport w telewizji oglądają Niemki (67 proc.), Szwedki (64 proc.) i Norweżki (63 proc.). Z kolei Francuzki i Brytyjki (po 31 proc.) najbardziej lubią oglądać sport z mężczyzną. A co robią te kobiety, które nie oglądają sportu w telewizji? Raport z badania ujawnia tylko, że 12 proc. zajmuje się wtedy dziećmi lub pracami domowymi.

W badaniu wzięło udział 12 tys. kobiet z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Hiszpanii, Włoch, Belgii, Austrii, Holandii, Danii, Szwecji, Norwegii i z Finlandii. Polek nie przebadano, a szkoda, bo podobno słyniemy z najlepszych kibiców.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAZ

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Najbardziej w sporcie kobiety lubią mężczyzn