Najbardziej wartościowe młode firmy na świecie

ŁO
opublikowano: 04-02-2014, 00:00

Dziennik „The Wall Street Journal” opublikował listę najbardziej wartościowych start-upów na świecie.

Firmy tworzą tzw. klub miliardowych start-upów. Gazeta skorzystała z danych zgromadzonych przez Dow Jones VentureSource. Listę otwiera Xiaomi, chiński producent smartfonów, który zgromadził tak znanych inwestorów, jak Digital Sky Technologies, IDG Capital Partners czy Qualcomm Ventures. 10 mld USD wart jest także bardziej znany na zachodnich rynkach Dropbox, który udostępnia użytkownikom serwisu przestrzeń dyskową. W rankingu „The Wall Street Journal” znalazły się tylko trzy start-upy z Europy.

Najwyżej, bo na piątej pozycji, jest Zalando, znany także w Polsce internetowy sklep z odzieżą i obuwiem. Amerykanie wyceniają firmę na niespełna 5 mld USD. Pozostałymi start-upami z europejskiego kontynentu jest muzyczny Spotify, który bazę ma w Szwecji, i holenderski Mobileye, producent systemów ostrzegawczych do samochodów. Pierwszy wyceniany jest na 4 mld USD, a drugi na 1,5 mld USD.

Najbardziej wartościowestart-upy świata

1. Xiaomi 10 mld USD 6. SpaceX 4,8 mld USD2. Dropbox 10 mld USD 7. Spotify 4 mld USD3. Palantir 9 mld USD 8. Pinterest 3,8 mld USD4. Jingdong 7,3 mld USD 9. Uber 3,8 mld USD5. Zalando 4,9 mld USD 10. Square 3,3 mld USD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy