Najbardziej znienawidzony prezes w USA aresztowany

opublikowano: 17-12-2015, 13:04

Martin Shkreli, prezes amerykańskich spółek KaloBios Pharma i  Turing Pharma, został aresztowany w czwartek w Nowym Jorku pod zarzutem oszustwa.

32-letni Shkreli jest znany jako „najbardziej znienawidzony” prezes w USA. Tytuł ten otrzymał po tym, jak krótko po przejęciu znanego od wielu lat leku Daraprim podwyższył jego cenę z  13,50 USD za pigułkę do 750 USD, czyli o 5000 proc.

Martin Shkreli
Martin Shkreli
YouTube

Shkreli został zatrzymany w związku z dochodzeniem dotyczącym założonej przez niego w 2011 roku spółki biotechnologicznej Retrophin. Miał z naruszeniem prawa wykorzystywać jej akcje do spłaty milionów długów spowodowanych przez swój fundusz hedgingowy MSMB Capital Management. Prokuratura twierdzi, że Shkreli dokonywał potajemnych operacji finansowych i transferował pieniądze pod pozorem wynagrodzenia za konsultacje. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, streetinsider.com

Polecane