Najbliższa rodzina Madoffa stanie przed sądem

KNS, Reuters
opublikowano: 28-09-2009, 13:09

Dwaj synowie, brat i siostrzenica Bernarda Madoffa staną przed sądem jeszcze w tym tygodniu. Zostaną oskarżeni o  wyprowadzenie z „funduszu” Madoffa 198 mln USD – podano w programie „60 minut” CBS News w niedzielę.

„Synowie Mark i Andres, brat Peter i siostrzenica Shana obsadzali kierownicze stanowiska w jego firmie. Musieli być zatem świadomi multibilionowego, działającego na całym świecie systemu działającego na zasadzie Ponzi scheme” – stwierdził kurator Irving Picard.

Największy „przekręt” na Wall Street wyszedł na jaw w grudniu ub.r. Madoff przyznał się do popełnienia przestępstwa i zdefraudowania 64,8 mld USD.

Picard, zapytany w programie „60 Minut” o postępy w śledztwie, odpowiedział, że niedługo przejmą „zaginione” miliony USD.

Specjaliści szacują, że z wpłaconych środków zaledwie 36 mld USD trafiło do systemu. Na chwilę przed tym, zanim sprawa wyszła na jaw, ok. 18 mld USD „wydostało się” z systemu. I właśnie tę kwotę władze starają się odzyskać.

Na składanym oświadczeniu wszyscy członkowie rodziny zadeklarowali, że nie wiedzą nic o trwającym procederze.

Jak twierdzi Picard, sami synowie Madoffa podjęli z kont firmowych ok. 35 mln USD.

Z całej kwoty, która przepadła w systemie Ponzi (szacowanej od 13 mld do 64,8 mld USD), do tej pory udało się odzyskać dopiero 1,5 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KNS, Reuters

Polecane