Najbliższe tygodnie mogą wszystko zmienić

Marcin Kiepas
25-10-2010, 00:00

Ostatni tydzień października rozpoczyna trzytygodniowy okres na rynkach finansowych, który może przynieść istotną zmianę układu sił. Dotyczy to przede wszystkim rynku walutowego.

Pierwszym takim czynnikiem będą ewentualne ustalenia podjęte podczas weekendowego spotkania ministrów finansów i szefów banków centralnych państw G20 w Gyeongju. Następnie wyniki czwartkowego posiedzenia Banku Japonii oraz publikowane w piątek wstępne szacunki amerykańskiego PKB z III kwartału. W kolejnym tygodniu uwaga rynków będzie koncentrować się na wynikach wyborów w Stanach Zjednoczonych oraz na zaplanowanym w dniach 2-3 listopada posiedzeniu FOMC. Rynek oczekuje, że władze monetarne USA zdecydują o uruchomieniu drugiej rundy zasilania rynków w kapitał. Cały cykl zamknie szczyt przywódców G20 w Seulu.

Największe zmiany mogą dotknąć parę USD/JPY. Jeżeli żadne z anonsowanych wydarzeń nie stanie się impulsem dla rynku walutowego, to trzeba się liczyć z przełamaniem minimów z 1995 r. W innym scenariuszu kurs zdecydowanie ruszy do góry, kończąc ostatnią 5-miesięczną falę spadków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Kiepas

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Najbliższe tygodnie mogą wszystko zmienić