Najbogatsi stracili 127 mld USD

ŁO, Bloomberg
25-06-2016, 22:30

Brexit uderzył w portfele 400 najbogatszych ludzi świata, którzy w piątek w wyniku giełdowej reakcji na decyzję Brytyjczyków stracili w sumie 127,4 mld USD.

Wielka Brytania zdecydowała w czwartek, że chce opuścić pokład Unii Europejskiej. Decyzja wprowadziła sporo zamieszania i niepewności na rynkach, a Bloomberg podliczył jak wpłynęło to na majątki światowych bogaczy.  

Najwięcej stracił najbogatszy człowiek w Europie Amancio Ortega, wynika z systematycznie aktualizowanego Bloomberg Billionaires Index. Majątek hiszpańskiego magnata, który kontroluje koncern odzieżowy Inditex zmniejszył się w jeden dzień o 6 mld USD.

Dziewięciu innych miliarderów straciło ponad 1 mld USD, w tym Bill Gates, Jeff Bezos i Gerald Cavendish Grosvenor, który jest najbogatszą osobą w Wielkiej Brytanii.  

Na czele rankingu pozostaje Gates, którego fortuna szacowana jest przez Bloomberga na 83,5 mld USD. Drugie miejsce zajmuje Ortega z majątkiem 69,8 mld USD, a trzecie inwestor Warren Buffett z 66 mld USD w portfelu.

10 najbogatszych ludzi świata (źródło: Bloomberg)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Najbogatsi stracili 127 mld USD