Najbogatsza mieszkanka Hongkongu straciła połowę majątku

opublikowano: 19-03-2018, 09:53
aktualizacja: 19-03-2018, 09:54

Pollyanna Chu straciła tytuł najbogatszej kobiety w Hongkongu po tym, jak jej spółka odnotowała najgorszy wynik w tym roku na azjatyckich giełdach. Jej majątek stopniał o połowę. Z około 12 mld USD jakie inwestorka miała w styczniu, pozostało niecałe 6 mld.

 Wszystko przez drastyczną przecenę walorów Kingston Financial Group, spółki która prowadzi działalność gospodarczą, w tym kasyna w Makau i oferującą pożyczki zabezpieczające. Cena akcji spadła o ponad 50 proc. po tym jak w styczniku regulator rynku ostrzegł inwestorów, że akcje spółki są nadmiernie skoncentrowane wśród niewielkiej liczby akcjonariuszy.

Pollyanna Chu
Zobacz więcej

Pollyanna Chu źródło: YouTube

W poniedziałek walory Kingston Financial doznały kolejnej szkody zniżkując o niemal 9 proc. po tym jak FTSE Russell, jeden z największych na świecie dostawców indeksów, usunął akcje spółki z benchmarków.

Jak poinformował David Webb, jeden ze znanych aktywnych inwestorów, Kingston Fincial Group opiera się w dużej mierze na niezabezpieczonych pożyczkach dostarczanych taniej przez Chu i jej rodzinę.

Tymczasem w ostatnim kwartale 2017 r. akcje KFG zyskały aż 88 proc. 

Komisja Papierów Wartościowych ostrzegła w styczniu, że ponad 91 proc, akcji spółki znajduje się w rękach zaledwie 20 akcjonariuszy. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu