Najbogatszy Amerykanin w końcu największym filantropem

opublikowano: 13-02-2019, 19:07

Jeff Bezos, który w ubiegłym roku został najbogatszym człowiekiem na świecie, osiągnął także status największego filantropa w USA.

Twórca potęgi Amazon.com, Jeff Bezos, oraz jego żona  MacKenzie Bezos, znaleźli się na szczycie listy 50 największych filantropów w 2018 roku, opublikowanej przez  Chronicle of Philanthropy. Znaleźli się na pierwszym miejscu pomimo iż wcześniej nigdy nie pojawili się na liście. Stało się to po tym jak zadeklarowali przekazanie 2 mld USD  na walkę z bezdomnością i cele edukacyjne. Wartość majątku Jeffa i MacKenzie Bezos szacowana jest na 134,7 mld USD.

Jeff i MacKenzie Bezos
Zobacz więcej

Jeff i MacKenzie Bezos fot. Bloomberg

Chronicle of Philanthropy zwraca uwagę, że łączka kwota darowizn dokonanych przez 50 największych filantropów w w USA była w 2018 roku wyraźnie niższa niż rok wcześniej. Wyniosła 7,8 mld USD wobec 14,7 mld USD w 2017 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA