Najbogatszy Chińczyk nie stworzy miliona miejsc pracy w USA

opublikowano: 20-09-2018, 06:20

Jack Ma, założyciel i szef chińskiego giganta e-commerce Alibaba Group, wycofał się z obietnicy stworzenia miliona miejsc pracy w USA. Jako powód podał wojnę handlową USA z Chinami.

- Nie ma sposobu wypełnienia tej obietnicy – powiedział Ma w rozmowie z agencją Xinhua. – Obecna sytuacja już zlikwidowała oryginalne przesłanki - dodał

Zobacz więcej

Jack Ma, założyciel Alibaba Group Holding

FOT. Bloomberg

W styczniu 2017 roku Ma spotkał się z prezydentem Donaldem Trumpem i wówczas przedstawił plan zwiększenia obecności Alibaba Group w USA. Udostępnienie chińczykom amerykańskich dóbr przez rynki internetowe miało przyczynić się do rozwoju amerykańskiego biznesu i w efekcie generować dużą ilość nowych miejsc pracy.

Obecnie najbogatszy Chińczyk sceptycznie wypowiada się na temat perspektywy relacji handlowych USA i Chin. Niedawno powiedział, że w jego ocenie konflikt handlowy między największymi gospodarkami świata może trać nawet dwie dekady.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu