Najciekawsze próby przemytu w 2014 r. (GALERIA)

opublikowano: 12-01-2015, 10:40

Funkcjonariusze Straży Granicznej niemal każdego dnia zatrzymują osoby, które próbują przewieźć do Polski nielegalny towar. W 2014 roku Straż Graniczna ujawniła przedmioty pochodzące z przemytu o łącznej wartości prawie 190 mln zł., informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Największa kreatywnością w ubiegłym roku wykazywali się przemytnicy papierosów. Towar ukrywali w drzwiach, w butelkach po napojach, kartonach po mleku, opakowaniach po chusteczkach higienicznych, w wędkach, gaśnicach. Nielegalny towar ukryty był również w skrytkach samochodowych, psich budach, lodówkach, a nawet torcie.

Niektóre pomysły na schowki są nie tylko nietypowe, ale i bardzo niebezpieczne - jak ten ukrycia papierosów pod osłonami zaworów cystern ze skroplonym gazem propan-butan.

Papierosy schowane były w trzech z czternastu cystern z gazem, które wjechały na kolejowe przejście graniczne w Dorohusku. Przemytnicy zadali sobie sporo trudu, aby ukryć nielegalny towar w tzw. grzybkach osłaniających zawory cystern – przecięli plomby, a następnie zamaskowali ślady uszkodzeń.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy