World Press Photo 2018. Zobacz najlepsze zdjęcia!

  • DI
opublikowano: 13-04-2018, 17:53

W tym tygodniu przedstawiamy wybrane zdjęcia nagrodzone w konkursie World Press Photo 2018. Zapraszamy do oglądania i życzymy miłego weekendu!

 

 01. Zdjęcie roku World Press Photo. 28-letni Wenezuelczyk José Víctor Salazar Balza zajął się ogniem podczas starć z policją w czasie protestu przeciw prezydentowi Wenezueli Nicolásowi Maduro. Prezydent Maduro ogłosił plany zrewidowania demokratycznego systemu Wenezueli poprzez utworzenie zgromadzenia zastępującego kierowane przez opozycję Zgromadzenie Narodowe. W ten sposób konsoliduje uprawnienia ustawodawcze. Liderzy opozycji wezwali do protestów. (fot. Ronaldo Schemidt)

 02. Drugie miejsce w kategorii Spot News (fotoreportaż). Przechodząca kobieta uspokaja ranną po tym, jak Khalid Masood wjechał w tłum pieszych na moście Westminster w Londynie, zabijając pięć osób raniąc wiele innych. (fot.toby.melville)

 03. Pierwsze miejsce w kategorii Wydarzenia.  Ciała uciekinierów, należących do muzułmańskiej mniejszości Rohingya. Zginęli, gdy przewróciła się łódź, w której próbowali uciec z Mjanmy, gdzie władze dokonały czystki na przedstawicielach mniejszości. (fot.Patrick Brown)

04. Pierwsze miejsce w kategorii Sport.  Royal Shrovetide Football.  Członkowie drużyn przeciwnych, Up'ards i Down'ards, walczą o piłkę podczas historycznego corocznego meczu piłki nożnej Royal Shrovetide w Ashbourne, Derbyshire. W rozgrywce biorą udział setki uczestników w dwóch ośmiogodzinnych okresach w ostatni dzień karnawału i Środę Popielcową. (fot.Oliver Scarff)

05.  Pierwsze miejsce w kategorii Współczesne problemy. Matka masuje piersi swojej 10-letniej córki. To zwyczaj praktykowany we Wschodnim Kamerunie. Ma na celu zahamowanie rozwoju piersi, co ma ustrzec dziewczęta przed aktywnością seksualną i gwałtami. (fot. Heba Khamis)

06. Pierwsze miejsce w kategorii Natura (fotoreportaż). Rimland Lemojong, opiekun z Reteti Elephant Sanctuary w północnej Kenii ze słoniątkiem o imieniu Kinya, które wpadło do studni. Oboje czekają z nadzieją, że stado słoni powróci. (fot. Ami Vitale)

07. Trzecie miejsce w kategorii Ludzie (pojedyncze zdjęcie). Dwaj bracia mieszkają w tradycyjnym yaodong ("jaskini-piecu"), wykutym w zboczu wzgórza w środkowych Chinach. Ściany wyłożone ziemią mają dobre właściwości izolacyjne, pozwalając mieszkańcom przetrwać mroźne zimy. (fot. Li Huaifeng)

08. Pierwsze miejsce w kategorii Projekty długoterminowe (fotoreportaż). Chłopcy spędzający lato w Merkenbrechts, położonej w Austrii ekologicznej osadzie i jej mieszkanka Alena. Fotografka robi zdjęcia Alenie i jej siostrze Hannah od 2012 r. (fot. Carla Kogelman)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

World Press Photo 2018. Zobacz najlepsze zdjęcia!