Najdłuższa seria na GPW od 4 lat

KZ
opublikowano: 08-03-2010, 11:48

Jeśli dziś nie zwycięży chęć realizacji zysków, będzie to już siódma z rzędu wzrostowa sesja na warszawskiej GPW. Tak dobrej passy nie było od 4 lat.

Od czwartku 25 lutego WIG20 urósł o mniej więcej 200 pkt. (9 proc.) do poziomu bliskiego 2400 pkt.

Dziś indeks blue chipów wzrósł na otwarciu sesji o 0,54 proc. do 2402,38 pkt. Tu jednak przeważyła chęć realizacji pokaźnych zysków z ostatnich dni i indeks jeszcze tuż przed południem osunął się do czerwonej strefy. Straty nie sa jednak duże, więc byki nie stoją na straconej pozycji w walce o kontynuację imponującej zwyżki z ostatnich dni.

Wśród portfelu największych spółek brakuje wyraźnego lidera. Miał szansę być nim Getin, ale po przekroczeniu bariery 10 zł zapał kupujących wyraźnie opadł. Niespełna 1 proc. zyskuje PKN Orlen, ale nie ma on wsparcia ze strony innego surowcowego tuza – KGHM. Słabe są TVN, PBG, GTC i Cyfrowy Polsat.

Wśród małych i średnich spółek (ich indeksy wciąż są nad kreską) wyróżnia się City Interactive. Pomógł optymistyczny tekst w „Parkiecie”. Zarząd spółki obiecał dynamiczny wzrost sprzedaży i zysków. Rok 2009  był dla producenta gier komputerowych fatalny: jego przychody skurczyły się z 33,4 do 27,5 mln zł, a strata netto przekroczyła 15 mln zł. Jeszcze w sierpniu ubiegłego roku kurs spółki sięgał 6 zł. W piątek wynosił już tylko 2,19 zł. Dziś rośnie o ponad 20 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Najdłuższa seria na GPW od 4 lat