Najdroższe rozwody świata

KAJ
14-11-2009, 10:04

Ponoć najbogatsi mężczyźni rządzą światem. Czasem, jak Rupert Murdoch, tracą głowę dla młodszej o niemal cztery dekady piękności. Wtedy myślą o rozwodzie. I w mig portfel chudnie szybciej niż w  kasynie.

— Byliśmy razem 32 lata. A on zostawił mnie z dnia na dzień — skarżyła się w 1999 r. Anna Murdoch, eksżona Ruperta.

W rzeczy samej, miliarder ożenił się powtórnie 17 dni po rozwodzie. Z pewnością jednak dobrze pamięta ostatnie chwile spędzone z byłą żoną. W asyście armii prawników doszli do ugody, w wyniku której potentat medialny, szef News Corporation, pożegnał się z częścią dobytku wartą 1,7 mld dolarów. Czyli 53 mln dolarów za każdy wspólny rok.

Nie wyszedł na tym najgorzej, bo 1,7 mld to ledwie czwarta część jego majątku — żartowali  nowojorscy prawnicy. A jaka jest najdroższa inwestycja 78-letniego miliardera? O 25 lat młodsza od poprzedniej żony, 31-letnia, wysoka, zgrabna Azjatka. Ale Anna Murdoch nie narzeka. Cieszy się wygodnym życiem z nowym mężem, w 500-metrowym domu.

Młodszą partnerkę  ma także Adnan Khashoggi. Ten arabski handlarz bronią lata temu, bo w 1980 r., zgodził się oddać żonie część biznesu wartą 870 mln dolarów. To prawie dwa raz więcej niż numer 3. na liście najdroższych rozwodów, czyli Craig McCaw, amerykański pionier telefonii komórkowej.

— Zmiany biorą się  z rozdźwięku między tym, jak jest, i tym jak powinno być — mawia McCaw.

Zmienił więc żonę, a przy rozstaniu stał się lżejszy o 460 mln "zielonych".

Rozpad małżeństw Khashoggi i McCaw nie był atrakcyjny dla mediów, mimo szokujących sum, jakie przy okazji zdradzali niedyskretni prawnicy. "Pudelki" i "Plotki" całego świata rozgrzały dopiero rodzinne niesnaski celebrytów. Na przykład to, że Michael Jordan (legenda koszykówki) oddał Juanicie 150 mln dolarów przy rozwodzie. Tabloidy węszące wśród najdroższych spraw rozwodowych uznały, że Harrisona Forda i Stevena Spielberga łączy nie tylko sukces "Indiany Jonesa". Dla obu rozwody oznaczały pożegnanie ze 100 mln USD.

Blado prezentuje się przy nich Mick Jagger , który rozpad małżeństwa z Jerry Hall przypłacił 15 mln dolarów. Rozwodnicy Paul McCartney, Kevin Kostner, Michael Douglas żegnali się przy takiej okazji z 50-60 mln. A z nowymi żonami zawarli ponoć szczegółowe intercyzy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAJ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Najdroższe rozwody świata