Najgorętszy okres na rynku IPO od 4 lat

KZ
opublikowano: 12-12-2011, 15:55

To będzie najgorętszy okres na rynku pierwszych ofert publicznych w USA od - uwaga - czterech lat. W Polsce też sporo się dzieje.

O pieniądze amerykańskich inwestorów w najbliższych tygodniach zabiegać będzie aż 11 spółek. Jeśli wszystkim się to uda (a nie jest to takie pewne) i wejdą do notowań, będzie to najlepszy okres od listopada 2007 r., kiedy na giełdach za oceanem debiutowało 13 firm.

Łączna wartość ofert, które chce uplasować wspomniana jedenastka, to 3,8 mld USD. Najwięcej wyciągnąć chcą: dostawca gier online - Zynga (1 mld USD) i projektant luksusowych ubrań Michael Kors (792 mln USD).

Spory ruch jest też na rynku pierwotnym GPW. Niestety, już dwie spółki - Nokaut i Interfoam - po wysondowaniu rynku rzuciły ręcznik i zawiesiły oferty publiczne. W staraniach nie ustaje natomiast Work Service, który dziś ustalił cenę maksymalną, a zapisy na akcje przyjmować będzie w przyszłym tygodniu.

Z ofertą ruszyła też ukraińska spółka rolnicza MCB Agricole, która chce sprzedać ofertę o wartości 25-33 mln EUR.

Informacje z rynku pierwotnego znajdziesz tutaj>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy