"Najgorsze może być wciąż przed nami"

MD
opublikowano: 08-02-2009, 09:27

Gospodarki rozwinięte są już w depresji, a  kryzys finansowy może się jeszcze pogłębić, jeśli nie dojdzie do uzdrowienia systemu bankowego, powiedział Dominique Strauss-Kahn, dyrektor zarządzający Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

- Nie można wykluczyć, że najgorsze jeszcze przed nami – powiedział Strauss-Kahn podczas spotkania przedstawicieli banków centralnych z Azji południowo-wschodniej w Kuala Lumpur. – Ryzyko pogorszenia sytuacji wciąż jest bardzo duże – dodał.

Jedenaście dni temu MFW obniżył prognozę tegorocznego globalnego wzrostu gospodarczego do 0,5 proc. Strauss-Kahn jest przekonany, że same pakiety stymulacyjne, przyjmowane przez poszczególne kraje, nie wystarczą do wyprowadzenia gospodarek z zapaści. Niezbędne jest uzdrowienie systemu finansowego.

- Wszystko zacznie działać jeśli poszczególne kraje zrobią to co powinny, czyli zrestrukturyzują sektor bankowy – powiedział. – Dziś jest to wciąż przed nami – dodał.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane