Najlepiej umeblowany region? Oczywiście Warmia i Mazury!

  • Materiał partnera
opublikowano: 09-10-2018, 09:17

Warmia i Mazury to nie tylko czyste powietrze i piękne krajobrazy. To także serce polskiego meblarstwa. Region o najwyższej koncentracji producentów mebli w Europie.

W zgodzie z naturą
Dzięki naturalnym zasobom leśnym (ponad 30 proc. powierzchni województwa) produkcja mebli oraz przemysł drzewny zostały inteligentną specjalizacją regionu. Leśnictwo i pozyskiwanie drewna jest podstawą działalności ponad 1500 podmiotów, co stanowi 7 lokatę na tle innych regionów UE.

W światowej czołówce
Branża meblowa jest jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi krajowej gospodarki, dzięki czemu nasz kraj jest na 4. miejscu wśród światowych eksporterów mebli. Meble pochodzące z Warmii i Mazur nie tylko przyczyniają się do rozwoju krajowej gospodarki wypracowując ponad 10 proc. krajowego eksportu. Są również wizytówką promującą polski wysokogatunkowy produkt spełniający najwyższe światowe standardy. – Na Warmii i Mazurach łączą się tradycje firm rodzinnych, liderów branży i światowych gigantów – mówi marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. – Meble i wyroby z drewna z regionu eksportowane są do ponad 60 krajów świata w tym m.in. do Arabii Saudyjskiej, Wielkiej Brytanii, USA, Rosji, Chin i Japonii.

Europejska potęga
Region Warmii i Mazur zajmuje 3. miejsce w UE w produkcji arkuszy fornirowanych, sklejek, płyt laminowanych, wiórowych oraz desek. Ponadto może się pochwalić 4. lokatą pod względem produkcji pozostałych wyrobów z drewna, korka, słomy i materiałów do wyplatania oraz 8. miejscem w UE w produkcji opakowań drewnianych. W związku z tym, że coraz więcej firm zwłaszcza z dużym kapitałem zagranicznym lokuje swój biznes właśnie na Warmii i Mazurach, należy się spodziewać, że w najbliższym czasie ta tendencja nie tylko się utrzyma, ale jeszcze się umocni. - Wszystkich zainteresowanych rozwojem i inwestowaniem w branży meblarskiej zapraszam na konferencję, która odbędzie się 29 października w Olsztynie. Będzie to doskonała okazja do poznania branży i regionu z bliska oraz przekonania się, że zdrowe życie to czysty zysk! – kontynuuje marszałek. W programie spotkania poruszone zostaną tematy związane z rządowymi programami skierowanymi do branży oraz możliwości zdobycia dofinansowania z poziomu środków regionalnych.

Konferencja dla branży meblarskiej
Data: 29.10.2018 r.
Miejsce: Centrum Wdrażania i Promocji Innowacji, ul. Jagiellońska 91A, Olsztyn

Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń 89/ 512 51 90 lub napisz: m.kedziorska@warmia.mazury.pl

Dowiedz się więcej:
http://invest.warmia.mazury.pl
fb/warmia i mazury zdrowe zycie czysty zysk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu