Najlepsi zarabiają miliony

AOP
17-03-2008, 10:09

„Średnio 1 mln zł rocznie zarabia prezes spółki giełdowej. Płace polskich menedżerów mogą być w tym roku wyższe nawet o  kilkadziesiąt tys. zł” – czytamy w poniedziałkowej „Rzeczpospolitej”.

W 2006 r. najwięcej zarobił Janusz Filipiak, szef ComArchu: 4,7 mln zł. Z kolei były już prezes BRE Banku, Sławomir Lachowski, zarobił w 2006 r. dzięki wysokiej premii za wyniki 3,6 mln zł.

Generalnie w 2006 r. zarobki prezesów spółek giełdowych wzrosły w stosunku do poprzedniego roku o 10 proc. Jeśli tak stanie się i w tym roku, średnia roczna pensja prezesa spółki giełdowej wyniesie ponad 1 mln zł – informuje „Rzeczpospolita”.

Jak mówi w wypowiedzi dla dziennika Zbigniew Dudziński, konsultant w firmie doradczej Hay Group: „Polscy menedżerowie, zwłaszcza w dużych prywatnych firmach mogą dziś bez problemów zarobić pierwszy milion”. Jak dodaje Dudziński, dotyczy to nie tylko prezesów. „Zdarza się, że nawet dyrektorzy mają prace rzędu 80-90 tys. miesięcznie”.

Na tle sektora prywatnego zarobki prezesów spółek – ograniczane zapisami ustawy kominowej do maksymalnie 6-krotności przeciętnego wynagrodzenia – wypadają blado.
„Nic więc dziwnego, że trudno skusić do pracy w spółkach Skarbu Państwa najlepszych menedżerów. Są to za to doskonałe kuźnie kadr dla wielu dużych firm prywatnych” – konkluduje dziennik „Rzeczpospolita”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AOP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Najlepsi zarabiają miliony