Czytasz dzięki

Najlepsze i najgorsze akcje w październiku

opublikowano: 04-11-2018, 22:00

O 6,5 proc. spadł w październiku WIG. Wśród ponad 350 walorów wchodzących w skład indeksu zdecydowanie najwyższą stopę zwrotu przyniosły akcje spółki Plaza Centers, zarejestrowanego w Holandii dewelopera.

Gorący kapitał wziął w obroty spółkę po informacji o podpisaniu przez jej zarząd umowy wstępnej na sprzedaż nieruchomości w Rumunii. Cena to 1,55 mln EUR (6,7 mln zł), co stanowiło ponad 40 proc. kapitalizacji firmy sprzed komunikatu. Drugie miejsce w zestawieniu stóp zwrotu przypadło innemu mikrusowi — spółce KPPD (jej kapitalizacja to obecnie prawie 60 mln zł). Notowania urosły krótko przed publikacją wstepnych wyników za trzy kwartały 2018 r. Zysk netto wzrósł do 5,7 mln zł z 2,4 mln zł, zanotowanych w analogicznym okresie 2017 r.

Mocno podrożały akcje Tesgasu, który pochwalił się wartą 35 mln zł umową z Polską Spółką Gazownictwa na budowę gazociągu od Zbludzy do Szczawnicy. Na przeciwnym biegunie znalazły się akcje OT Logistics, bo inwestorzy obawiają się, że firma będzie mieć problemy z refinansowaniem zadłużenia. W trendzie spadkowym są również notowania Brastera. Akcji spółki pozbywało się Investors TFI, a pod koniec miesiąca zarząd ogłosił plan emisji 23 mln akcji w drodze subskrypcji prywatnej. Innego rodzaju problemy ma Krezus, który był ulubieńcem spekulantów, ale ci porzucili go po serii negatywnych informacji, m.in. o odejściu prezesa Jacka Ptaszka. Przez kilka dni handel akcjami był zawieszony na żądanie KNF.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane