Najlepsze lokaty na trzy miesiące

Monika Dekrewicz Bankier.pl
opublikowano: 13-11-2017, 22:00

Depozyty kwartalne to jedne z najwyżej oprocentowanych lokat terminowych. Dotyczy to przede wszystkim ofert dostępnych po zrealizowaniu wymogów kryjących się pod tak zwanymi gwiazdkami

To kolejny miesiąc, w którym banki z czołówki rankingu portalu Bankier.pl decydują się na podwyżki na lokatach kwartalnych. Lepsze warunki niż w październiku oferują m.in. BGŻOptima, Idea Bank, Lion’s Bank oraz neo- Bank, a Alior Bank wyszedł z całkowicie nową ofertą dla nowych klientów. BGŻOptima podniósł stawki na swoich najbardziej rozpoznawalnych depozytach. Otwierając Lokatę Bezkarną, można obecnie otrzymać 3,50 proc. w skali roku, czyli o 0,50 pkt. proc. więcej niż pod koniec października. Skromniejszym wzrostem oprocentowania została objęta Lokata Bezkompromisowa — z 2,50 proc. na 2,70 proc. w skali roku.

Idea Bank oferuje więcej na Lokacie Skarbonka oraz jej wariancie z kontem osobistym — Lokacie Skarbonka Plus. W ich przypadku podwyżka wynosiła odpowiednio 0,05 pkt. proc. oraz 0,25 proc. w skali roku. Podobny ruch wykonał Lion’s Bank, który wyższe stawki oferuje na Lokacie Profitable oraz Profitable Plus, co pozwoliło mu umocnić się na pozycji lidera w zestawieniu lokat na 10 tys. zł bez dodatkowych warunków. Lokata Skarbonka Plus oraz Lokata Profitable Plus zastąpiły Lokatę Cloud oraz Lokatę Fortune.

Nie inaczej postąpił neoBank. Oprocentowanie energoLokaty 3M Gwarantowanej zostało podniesione w dwóch turach. 18 października z 2,60 proc. na 2,70 proc. w skali roku, a tydzień później o kolejne 0,20 pkt. proc. Natomiast Alior Bank wzbogacił ofertę nowym depozytem. Z Lokaty internetowej (dla nowego klienta) mogą skorzystać ci, którzy na dzień wnioskowania nie posiadają z bankiem umowy o inny produkt bankowy. Depozyt posiada stawkę w wysokości 2,50 proc., co pozwoliło na znalezienie się w TOP5 najlepszych lokat na 10 tys. zł z dodatkowymi warunkami oraz zestawieniu najlepszych lokat dla 100 tys. zł.

Coś za coś

Najlepsza lokata dla wkładu 10 tys. zł, która nie jest objęta dodatkowymi warunkami, posiada w listopadzie oprocentowanie w wysokości 2,55 proc. w skali roku. To Lokata Profitable z oferty Lion’s Banku. Na drugim miejscu rankingu jest Idea Bank z Lokatą Skarbonka na 2,25 proc. w skali roku. O 0,20 pkt. proc. mniej można zarobić, otwierając e-Lokatę oranżową od Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie.

4,00 proc. w skali roku to natomiast wciąż najwyższa stawka, którą można otrzymać na lokacie kwartalnej. Na tyle mogą liczyć klienci deponujący 10 tys. zł, którzy nie będą mieli nic przeciwko spełnieniu dodatkowych warunków banku. Taką ofertę ma m.in. Bank Millennium na Lokacie „Lubię to Polecam”. Aby skorzystać z tej oferty, należy posiadać konto osobiste oraz wziąć udział w programie polecającym banku. Szansę na ofertę mają obecni klienci, którzy skutecznie rekomendują rachunek, oraz nowi posiadacze konta, którzy otworzą je z polecenia. Nagroda zostanie przyznana, jeśli zaproszony do programu dokona płatności bezgotówkowych na kwotę minimum 360 zł. Dopuszczalne są transakcje realizowane za pomocą karty debetowej lub systemu BLIK. Drugim bankiem, który kusi stawką w wysokości 4 proc. w skali roku, jest Nest Bank.

Nest Lokata Witaj jest dostępna dla nowych klientów, którzy otworzą Nest Konto. Depozyt, można założyć ją w ciągu 30 dni od otwarcia ROR. Tyle samo proponuje PlusBank na Lokacie na Start. Tutaj również nie obejdzie się bez rachunku bankowego. Bank otworzy lokatę, jeśli klient był użytkownikiem konta osobistego nie dłużej niż 12 miesięcy oraz nie korzystał do tej pory z oferty depozytowej banku. Trzy depozyty mają natomiast oprocentowanie w wysokości 3,5 proc. w skali roku. Produkty dostępne są w BGŻOptima (Lokata Bezkarna), Idea Banku (Lokata Happy) oraz mBanku.

Wspólnym mianownikiem jest wymóg posiadania statusu nowego klienta. Co więcej, mBank oczekuje otwarcia konta osobistego, a BGŻOptima — oszczędnościowego. W przypadku oferty BGŻOptima możliwe jest zerwanie lokaty przed terminem jej zapadalności bez utraty narosłych odsetek. W neoBanku na energoLokacie 3M Gwarantowanej depozyt na 3 miesiące objęty jest stawką w wysokości 2,90 proc. w skali roku i jest skierowany do nowych klientów, którzy skorzystają z jeszcze jednego produktu z oferty banku. Może to być konto osobiste lub portfel depozytowy.

Na duży wkład

Stawka w wysokości 4 proc. w skali roku nie jest dostępna dla klientów z grubszymi portfelami. Ci, którzy są w posiadaniu takiej sumy i chcą ulokować całość wkładu na jednym depozycie, mogą otrzymać do 2,90 proc. w skali roku na energoLokacie 3M Gwarantowanej. Warunki oferty są takie same jak w przypadku niższego wkładu — należy być nowym klientem i założyć konto osobiste lub portfel depozytowy. Trochę mniej można zarobić, jeśli wybierze się ofertę Idea Banku lub Lion’s Banku. Lokata Skarbonka Plus oraz Lokata Profitable Plus są objęte stawką 2,75 proc. w skali roku. Jest to oprocentowanie zarezerwowane dla posiadaczy konta osobistego. BGŻOptima oferuje 0,05 pkt. proc. mniej na Lokacie Bezkompromisowej. Lokatę można zerwać przed czasem bez utraty wypracowanych zysków, jednak skorzystają z niej tylko nowi klienci, którzy założą równocześnie konto oszczędnościowe. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Monika Dekrewicz Bankier.pl

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy