Najlepsze pensje w stolicy

RB
15-07-2008, 00:00

Firmy w Polsce najlepiej płacą kierownikom działów finansowych i marketingowych. Najmniej zarabiają spece od jakości.

Firmy w Polsce najlepiej płacą kierownikom działów finansowych i marketingowych. Najmniej zarabiają spece od jakości.

Statystycznemu menedżerowi w Polsce żyje się coraz lepiej, a to zasługa rosnących zarobków. Za swoje usługi najwięcej inkasują kierownicy działów finansowych (średnio 11 297 zł brutto), marketingowych (10 299 zł) oraz informatycznych (10 212 zł) — wynika z analizy portalu Money.pl, opartej na danych z raportu firmy Advisory Group TEST Human Resources.

— Menadżerom żyje się dużo lepiej niż statystycznemu Polakowi. I tak być powinno, bo za wiedzę i doświadczenie powinno się dobrze płacić — mówi Bartosz Chochołowski z Money.pl.

Najlepiej zarabiającym kierownikom finansowym na czysto zostaje miesięcznie średnio 7,3 tys. zł. Natomiast kierownikom działów jakości, którzy zostali sklasyfikowani najniżej w hierarchii zarobków menedżerskich — 5,1 tys. zł.

W porównaniu z 2004 r. najbardziej wzrosły kierownicze pensje w działach sprzedaży (+ 57 proc.), utrzymania ruchu (+35 proc.) oraz informatyki (+34 proc.). Najmniej zyskali specjaliści od marketingu (+21 proc.), ale nadal zajmują drugą pozycję w rankingu.

Zdaniem autorów raportu, najwięcej zarabiają menedżerowie z Warszawy. Z reguły o połowę więcej niż w innych miastach. Najmniejszy kontrast występuje wśród szefów sprzedaży — w Warszawie zarabiają jedną czwartą więcej niż w Poznaniu, Łodzi czy Zielonej Górze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Najlepsze pensje w stolicy