Najlepsze są lokaty na 3 miesiące

Monika Dekrewicz, Bankier.pl
opublikowano: 12-06-2017, 22:00

Najwyższą stawkę w skali roku można obecnie uzyskać na lokatach kwartalnych. Niestety, dotyczy to depozytów o niewielkiej wartości.

Stawki na najlepszych lokatach kwartalnych sięgają 4 proc. w skali roku. Tyle zarobić będą mogli klienci, którzy zdeponują nie więcej niż 10 tys. zł oraz będą skłonni zrealizować dodatkowe warunki stawiane przez bank. Posiadanie konta osobistego jest tylko jednym z nich.

Ze względu na niską kwotę maksymalną najbardziej korzystne oferty ominą klientów z zasobniejszym portfelem. Stawka 4 proc. w skali roku jest do uzyskania w Banku Millennium, Nest Banku oraz PlusBanku. Każdy z nich wymaga od klienta spełnienia innych warunków.

Lokata „Lubię to polecam” w Banku Millennium stanowi jedną z nagród dla osoby polecanej i polecającej, które wezmą udział w programie rekomendacyjnym. Będzie można z niej skorzystać, jeśli osoba zaproszona do programu zrealizuje warunki regulaminu, do których należy dokonanie transakcji bezgotówkowych kartą lub Blikiem na kwotę nie mniejszą niż 360 zł w ciągu 30 dni od otwarcia rachunku. Taką samą stawką kusi Nest Bank na swojej Nest Lokacie Witaj. Oferta jest kierowana wyłącznie do nowych klientów, którzy otworzą rachunek w banku. Depozyt należy założyć do 30 dni po otwarciukonta bankowego.

Trzecim bankiem z takim procentem jest PlusBank. Lokatę na Start można otworzyć, o ile posiada się rachunek w PlusBanku nie dłużej niż 12 miesięcy oraz nie korzystało się wcześniej z oferty depozytowej banku. Wszystkie lokaty z pierwszego miejsca zestawienia mają ograniczenie kwotowe. Dla klientów, którym zależy na samej lokacie, banki również mają coś do zaproponowania. Trzeba się jednak liczyć ze znacznie niższą stawką niż na depozytach obwarowanych dodatkowymi obostrzeniami, choć ich plusem jest znacznie wyższa kwota maksymalna.

Najlepszą tego typu propozycję można znaleźć w Idea Banku. Lokata Skarbonka da zysk w wysokości 2,20 proc. w skali roku. Jeszcze je bank z zestawienia jest sk ny zaproponować na lok kwartalnej oprocentowa wyższe niż 2 proc. w li roku i jest to Polski B Spółdzielczy w Ciechano e-Lokata oranżowa jest stępna przez internet, a s ka, jaka przy niej widn to 2,05 proc. w skali ro Na kolejnych propozycjach robi się już mniej.

Trzecie m sce zajmują Lion’s Bank (Lo Profitable) oraz PlusB (Lokata internetowa). Na depozytach stawka wynosi proc. w skali roku. Najlepsza lokata dla wkł wynoszącego 100 tys. zł siada niewiele wyższą sta niż najwyżej oprocentow depozyt bez dodatkowych runków dla dziesięciokrotnie niższego kapitału. 2,50 proc. w skali roku to najwyższa stawka, jaką może uzyskać klient, który będzie chciał ulokować taką kwotę na jednym depozycie. Do wyboru deponenta są dwa banki, które oferują takie oprocentowanie.

W Idea Banku na taki procent można otworzyć Lokatę Happy Plus, która jest dostępna dla nowych klientów. Lokata Bezkompromisowa od BGŻOptima również jest skierowana do tej samej grupy klientów, ale dodatkowym warunkiem jest otwarcie konta oszczędnościowego w banku. Produkt posiada taki sam atut jak Lokata Bezkarna, czyli możliwość przedterminowego zerwania lokaty bez ryzyka utraty wypracowanego zysku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Monika Dekrewicz, Bankier.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy