Najlepsze uczelnie Europy wschodniej i Azji środkowej

DI
opublikowano: 23-10-2017, 22:00

Quacquarelli Symonds, brytyjska firma zajmująca się analizą sektora edukacji na świecie, opublikowała ranking uczelni QS World University Rankings 2018 dla Europy Wschodniej i Azji Środkowej.

Uczelnie objęte rankingiem znajdują się w 24 krajach, a część z nich ma ugruntowaną pozycję na światowym rynku edukacji. Wśród 300 uniwersytetów w rankingu znalazło się 97 uczelni rosyjskich, 42 tureckie, po 22 kazachskie i polskie, 19 czeskich, 16 ukraińskich i 11 węgierskich. Quacquarelli Symonds wykorzystuje w rankingu metodologię, która uwzględnia szczególne wyzwania stojące przed uczelniami w regionie.

Na analizę składa się dziewięć wskaźników: reputacja akademicka, reputacja jako pracodawcy, liczba studentów przypadających na wykładowcę, liczba prac naukowych publikowanych w ramach poszczególnych wydziałów, liczba cytatów na pracę naukową, stosunek liczby wykładowców krajowych do zagranicznych, liczba pracowników z tytułem doktora, stosunek liczby studentów krajowych do zagranicznych, oddziaływanie w internecie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane