Najlepszy kwartalny depozyt da 4 proc.

Monika Dekrewicz, Bankier.pl
opublikowano: 11-09-2017, 22:00

Ranking lokat

Który bank oferuje stawkę w zamian za przechowanie środków na lokacie terminowej, tradycyjnie sprawdziła redakcja Bankier.pl. Tym razem analizie poddała depozyty kwartalne dla wkładu w wysokości 10 tys. zł, w dwóch wariantach: oferty dostępnej po spełnieniu określonych wymogów i oferty bez dodatkowych wymagań oraz ofertę dla wkładu 100 tys. zł.

Jeśli bank pod daną marką oferuje większą liczbę lokat o podobnych parametrach, to do zestawienia trafiła ta z najwyższym oprocentowaniem. 4,00 proc. w skali roku to najwyższa stawka, jaką może otrzymać posiadacz 10 tys. zł na lokacie kwartalnej. Taką ofertę mają trzy banki, jednak każdy z nich będzie wymagał od klienta spełnienia dodatkowych warunków. Do wspomnianej trójki należy Bank Millennium z ofertą specjalną. Skorzystanie z depozytu o takiej samej nazwie będzie możliwe, jeśli klient weźmie udział w programie polecającym banku jako rekomendujący lub osoba zaproszona.

Bank otworzy rachunek lokaty, jeśli polecony otworzy konto osobiste oraz wykona płatności bezgotówkowe na kwotę min. 360 zł we wskazanym terminie. Drugą instytucją, która oferuje 4,00 proc. w skali roku jest Nest Bank. Tyle można otrzymać, jeśli wybierze się lokatę skierowaną do nowych klientów otwierających Konto. Klient ma ograniczony czas na zastanowienie się, czy założyć depozyt — oferta jest dostępna przez 30 dni od otwarcia rachunku. W PlusBanku lokatę na taki sam procent można założyć pod warunkiem posiadania ROR, jednak nie dłużej niż 12 miesięcy. Lokata jest objęta jeszcze jednym ograniczeniem — niekorzystanie do tej pory z oferty depozytowej PlusBanku.

Klient, który zdecyduje się na lokatę nieopatrzoną dodatkowymi warunkami, nie ma co liczyć na oprocentowanie choćby zbliżone do oferowanego przez liderów pierwszego z zestawień. Dysponującemu 10 tys. zł najwięcej (2,15 proc. w skali roku) są w stanie zaoferować Idea Bank oraz Lion’s Bank. Powyżej 2 proc. oferuje jeszcze tylko Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie.

Ulokowanie dziesięciokrotnie wyższej kwoty nie spowoduje wzrostu oprocentowania — wręcz przeciwnie. Wybierając lokatę ze standardowej oferty banku, posiadaczowi 100 000 zł zostanie zaproponowana stawka nie większa niż 2,60 proc. w skali roku. Z taką ofertą wychodzi neoBank— adresatami mogą być nowi klienci banku zakładający konto osobiste lub portfel depozytowy. Określony został też kanał, którym można otworzyć lokatę — bankowość elektroniczna, do której dostęp otrzymuje się po otwarciu rachunku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Monika Dekrewicz, Bankier.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Najlepszy kwartalny depozyt da 4 proc.