Najlepszy miesiąc dla obligacji w USA od 17 lat!

Bloomberg, JO
28-11-2008, 16:31

Amerykańskie obligacje skarbowe zmierzają do największej miesięcznej zwyżki od momentu, kiedy prezydentem USA był Ronald Regan. Spadek rentowności papierów ekonomiści przypisują fatalnym danym makro, które pojawiły się w tym miesiącu.

Wzrosty sprowadziły rentowność obligacji dziesięcioletnich do rekordowo niskiego poziomu 2,91 proc., po tym, jak m.in. zamówienia na dobra trwałego użytku spadły dwa razy mocniej niż spodziewali się tego analitycy.

Obecnie inwestorzy nie mają złudzeń; Fed znów przystąpi do akcji i obetnie główną stopę procentową o przynajmniej 50 pkt. bazowych na posiedzeniu 16 grudnia. Obecnie główna stopa wynosi 1 proc.

- Głównym sprawcą spadku rentowności obligacji był sygnał z gospodarki USA. Wspomogła go deflacja, która już niedługo może stać się faktem – powiedział Bulent Baygum, szef strategi stóp procentowych w nowojorskim oddziale BNP Paribas Securities, jednego z czołowych dealerów papierów rządowych handlujących z Rezerwą Federalną.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bloomberg, JO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Najlepszy miesiąc dla obligacji w USA od 17 lat!