1 mld TZS za informację o porwanym afrykańskim miliarderze

opublikowano: 15-10-2018, 13:53

Mohammed Dewji, 43-letni właściciel spółki MeTL Group został porwany kilka dni temu. Rodzina tanzańskiego miliardera wyznaczyła nagrodę wysokości 1 mld TZS (437 tys. USD) za informację, która pozwoli go uwolnić.

Dewji to, według magazynu Forbes, najmłodszy afrykański miliarder. Jego majątek szacowany jest na 1,5 mld USD. Jego porwanie to kolejny niepokojący sygnał z Tanzanii, uważanej do niedawna za „wyspę spokoju” w regionie. W ostatnim czasie doszło tam jednak do aktów przemocy motywowanej politycznie.

Zobacz więcej

youtube.com

Grupa MeTL przyczynia się do wygenerowania ok. 3,5 proc. PKB Tanzanii. Zajmuje się importem szeregu dóbr, m.in. oleju palmowego i dóbr codziennego użytku i eksportem produktów rolnych, jak cukier i nawozy. Zatrudnia ok. 24 tys. ludzi.

Dewji, który w przeszłości był parlamentarzystą, został porwany 11 października w pobliżu Colosseum Hotel w Dar es Salaam. Szef lokalnej policji twierdzi, że porwania dokonała grupa uzbrojonych białych mężczyzn.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu