Najmniejszy udział VW w europejskim rynku od 5 lat

opublikowano: 15-04-2016, 08:48

W pierwszym kwartale Volkswagen miał najmniejszy udział w europejskim rynku od 5 lat. To skutki skandalu po ujawnieniu manipulacji pomiarem emisji spalin w autach spółki z silnikami diesla.

Udział grupy Volkswagena w europejskim rynku, mierzony liczbą rejestracji nowych aut, spadł w pierwszym kwartale do 23,4 proc. Rok wcześniej był o 1 pkt procentowy wyższy, wynika z danych europejskiego stowarzyszenia producentów aut (EAMA). 

Bloomberg

Popyt na auta wzrósł w marcu w Europie o 5,7 proc. do 1,74 mln sztuk. To 31. miesiąc wzrostu z rzędu. W pierwszym kwartale liczba zarejestrowanych nowych aut wzrosła o 8,1 proc. do 3,93 mln sztuk.

Grupa Volkswagen zwiększyła w marcu sprzedaż w Europie  o 2,3 proc., ale marka volkswagen zanotowała spadek o 1,6 proc. W pierwszym kwartale liczba zarejestrowanych nowych aut grupy Volkswagen wzrosła o 3,5 proc., ale aut marki volkswagen spadła o 0,5 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane