Mają odwagę podążać za marzeniami

  • DI
opublikowano: 22-06-2018, 12:14
aktualizacja: 22-06-2018, 12:16

200 odważnych dzieci z 20 krajów od kilku dni jest już w Polsce i uczestniczy w  pierwszym etapie projektu artystyczno-edukacyjnego Brave Kids. Dziś dołączą do niego grupy z Izraela, Gruzji i Iranu, by przez ponad tydzień wspólnie tworzyć w Radziejowicach pod Warszawą.

Młodzi muzycy z Gruzji, grający na tradycyjnych instrumentach, takich jak panduri, grupa teatralno-taneczna z Iranu oraz mistrzowie gry na ukulele z Izraela spotkają się jutro w Radziejowicach, gdzie przez tydzień będą pracować kreatywnie. Ten etap projektu Brave Kids składa się z warsztatów artystycznych, które równolegle przebiegają w siedmiu miastach Polski: Radziejowicach, Przemyślu, Rzeszowie, Wrocławiu, Wałbrzychu, Lesznie i Siechnicach. Grupy artystyczne przez kilkanaście dni będą uczyć siebie nawzajem tańców, pieśni czy teatru. Towarzyszyć im będzie zespół instruktorów artystycznych oraz wolontariuszy. Wszystko po to, aby 150 przygotowało się do pierwszego spotkania z profesjonalną sceną i kilkutysięczną publicznością podczas wielkiego finałowego spektaklu, który już 8 lipca odbędzie się we Wrocławiu.

Zobacz więcej

Kenijska grupa dzieci, która wzięła udział w festiwalu Brave Kinds w jednej z poprzednich edycji wydarzenia

ARC

– Dzieci przez kilka tygodni wspólnych zajęć dzielą się swoimi wyjątkowymi doświadczeniami i talentami. Efektem jest barwny, niezwykle radosny i efektowny pokaz, będący kolażem wielu odmiennych kultur, tradycji i emocji. W ten sposób uczą się nawzajem współpracy, a także szacunku do różnorodności i drugiego człowieka – mówi Iwona Frydryszak, producent Brave Kids.

Brave Kids organizowany jest od 2009 r. przez Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła. Tegoroczna edycja projektu jest rekordowa. Do Polski przyjedzie prawie 200 dzieci z takich krajów jak Kenia, Indie, Iran, Nepal, Gruzja, Izrael, Maroko, czy Kambodża. Dla mieszkańców goszczących ich miast to również wyjątkowe wydarzenie.

– Mieszkając w Polskich domach, dzieci mogą poznać tradycje i przeżyć niezapomnianą przygodę. Dla wszystkich – zarówno Polaków, jak tei ich gości – to wyjątkowe spotkanie z zupełnie odmiennym światem, a przede wszystkim lekcja szczodrości i cierpliwości. To procentuje  przyjaźniami na całe życie – mówi Aleksandra Ośko z fundacji Świat na Wyciągnięcie Ręki, opiekująca się projektem w mieście.

Przez najbliższy tydzień młodzież w Radziejowicach będzie przygotowywać spektakl finałowy, którego premiera odbędzie się 29 czerwca w Centrum Kultury Grodzisk Mazowiecki. Na początku lipca spotka się w podwrocławskich Obornikach Śląskich z innymi grupami, gdzie połączą swoje siły. Wydarzeniem wieńczącym kilkutygodniową pracę wszystkich uczestników Brave Kids będzie finałowy spektakl, który odbędzie się 8 lipca o godz. 17:00 we wrocławskiej Hali Stulecia. Bilety na koncert są już w sprzedaży, a ich cena zaczyna się od 25 zł.

Cały dochód z projektu przeznaczany jest na rozwijanie umiejętności uczestników projektu i spełnianie ich marzeń.

Serdecznie zapraszamy na wydarzenia w ramach Brave Kids: 22.06.2018 — pokaz grup Brave Kids Reunion z Izraela, Gruzji i Iranu, godz.18.00, Nowy Dom Sztuki, ul. Sienkiewicza 4, Radziejowice. 29.06.2018 — spektakl Finałowy Brave Kids Radziejowice, godz. 19.00, Centrum Kultury Grodzisk Mazowiecki, ul. Spółdzielcza 9, Grodzisk Mazowiecki.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu