Najpopularniejsza gra wideo zbanowana w Chinach

opublikowano: 30-10-2017, 12:33

Najpopularniejsza gra wideo na świecie zostanie zablokowana z największym rynku, donosi Bloomberg.

Zdaniem China Media-Video and Digital Publishing Association gra PlayerUnknown’s Battlegrounds  - gdzie konkurenci walczą ze sobą o życie - jest zbyt krwawa i obarczona zbyt dużą dawką przemocy. Organ zarzuca produkcji to, że odbiega ona od wartości socjalizmu i jest uważana za szkodliwą dla młodych konsumentów.

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG)
Zobacz więcej

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) źródło: Bluehole

Jakakolwiek licencja na grę w skrócie zwaną PUBG wydaje się mało realna, biorąc pod uwagę, że stowarzyszenie konsultowało się z Państwową Administracją Prasy, Publikacji, Radia, Telewizji i Telewizji (SAPPRFT ) przed wydaniem oświadczenia. SAPPRFT jest regulatorem, który wydaje licencje na wszystkie materiały i produkcje trafiające do Chin, a wcześniej zakazał publikacji choćby takich seriali telewizyjnych jak "BoJack Horseman" i "The Big Bang Theory" oraz zeszłorocznego remaku filmu "Ghostbusters".

Decyzja  idzie na przekór rosnącego zainteresowania chińskich graczy i firm  PUBG, tytułu który sprzedał się w tym roku w ponad 13 mln egzemplarzy i jest wydany przez  firmę Bluehole Inc. z Korei Południowej

Tymczasem w zeszłym miesiącu Koreańczycy informowali, że Tencent Holdings, największa firma zajmująca się hazardem w Chinach, prowadziła rozmowy na temat zakupu praw do licencji,

PUBG inspirowany jest japońskim filmem "Battle Royale" i polega na tym, że 100 osób wyrzuconych na pewną wyspę walczy o przetrwanie. Ostatni żyjący wygrywa.

Według szacunków firmy badawczej Newzoo, Chiny są największym światowym rynkiem gier komputerowych, a prognozowane przychody branży na poziomie 27,5 mld USD w tym roku, nieco przewyższą oczekiwane w przypadku Stanów Zjednoczonych (25 mld USD). 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu