Najważniejsze to wyprzedzić kryzys

Andrzej Sowula
opublikowano: 26-02-2007, 00:00

Największy błąd Jelfy w związku z zamieszaniem z corhydronem to spóźniona reakcja. Firma powinna działać już w momencie, gdy dotarły do niej informacje, że w ampułce z corhydronem znaleziono lek zwiotczający mięśnie. Było to przecież kilka tygodni przed nagłośnieniem sprawy w mediach. Szefowie spółki powinni wtedy natychmiast wstrzymać produkcję tego leku, wycofać go z rynku, a przede wszystkim poinformować społeczeństwo o zagrożeniu. Natomiast po upublicznieniu afery kierownictwo spółki zachowało się skandalicznie — ucieczka przed mediami, brak przeprosin i jakiejkolwiek informacji.

Brak rzetelnej i aktualnej informacji ze strony kierownictwa Jelfy spowodował namnożenie się czarnych scenariuszy o tragicznych skutkach zastosowania podmienionego leku. Tym sposobem zaufanie do producenta lekarstw i jego pozytywny wizerunek legły w gruzach.

Przypadek ten pokazuje bardzo wyraźnie, jak ważne jest podjęcie odpowiednich kroków jeszcze przed wystąpieniem kryzysu. Za jakiś czas już mało kto będzie pamiętał nazwę lekarstwa, wokół którego wybuchła afera, ale pozostanie, niestety, złe skojarzenie z nazwą producenta.

Andrzej Sowula

specjalista ds. PR w firmie PR Solutions

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Andrzej Sowula

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Media / Najważniejsze to wyprzedzić kryzys