Najwięcej Polaków wybiera wyjazdy czarterowe

DI, PAP
opublikowano: 07-03-2008, 15:46

Polscy turyści preferują zagraniczne wyjazdy czarterowe - wynika z informacji zebranych przez PAP w kilku biurach podróży. Od  kilku lat wycieczki samolotowe dominują wśród ofert sprzedawanych przez firmy.

Zdaniem dyrektora warszawskiego oddziału Orbis Travel Roberta Kamińskiego, popularność wakacji czarterowych będzie rosła w najbliższych latach. Na przestrzeni ostatnich lat zmalało natomiast zainteresowanie wycieczkami z dojazdem własnym.

Podobnego zdania są także przedstawiciele portalu Travelplanet.pl. "Polacy przyzwyczaili się już do komfortu i szybkości przemieszczania się samolotem. Należy spodziewać się, że wakacje czarterowe będą w najbliższych latach coraz bardziej popularne" - napisano w raporcie "Podróże Polaków".

W 2007 roku wycieczki lotnicze wybrało ponad 85 proc. klientów Travelplanet.pl. Natomiast z możliwości wypoczynku z dojazdem własnym skorzystało w tym czasie 11,81 proc. Z raportu wynika, że jest to związane z długą podróżą oraz rosnącymi cenami paliw.

"Wyjazdy czarterowe są najbardziej popularne. Istnieje jednak grupa osób, które wolą wsiąść we własny samochód i wyjechać na urlop, kiedy chcą. Są to głównie turyści, którzy wyjeżdżają do Chorwacji, Grecji i Hiszpanii" - powiedziała PAP zastępca kierownika działu sprzedaży portalu Wakacje.pl Magdalena Wodziczko.

© ℗

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Najwięcej Polaków wybiera wyjazdy czarterowe