Najwięksi inwestorzy nie wierzą w giełdową hossę

opublikowano: 19-03-2019, 15:22

Inwestorzy dysponujący aktywami o wartości 557 mld USD wydają się nie ufać spektakularnemu wzrostowi akcji w bieżącym roku.

Jak wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez Bank of America Merrill Lynch, zarządzający funduszami (186 podmiotów) obniżyli w marcu swoją ekspozycję na akcje do najniższego poziomu od 2006 r. Stało się tak mimo, że doszło do 18-proc. odbicia globalnych akcji. Badanie wykazało, że skupiają się na długoterminowych aktywach defensywnych, takich jak fundusze powierniczej inwestujące w gotówkę i nieruchomości oraz krótkie instrumenty cykliczne, jak akcje spółek z Wielkiej Brytanii i strefy euro.

Byk z Wall Street
Zobacz więcej

Byk z Wall Street Bloomberg

Chociaż akcje na całym świecie cieszą się w tym roku silnym ożywieniem w obliczu łagodniejszej polityki pieniężnej, wielu inwestorów pozostało na uboczu po „wpadce” jaką była nagła wyprzedaż na giełdach pod koniec 2018 r.

Obecnie ponad jedna trzecia ankietowanych uważa, że cykl zaostrzenia polityki monetarnej przez amerykańską Rezerwę Federalną dobiegł końca, a 53 proc. twierdzi, że stopy krótkoterminowe pozostaną takie same lub spadną w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy