Największa transakcja na europejskim rynku nieruchomości

opublikowano: 07-11-2016, 08:23

Fundusz inwestycyjny Singapuru, GIC, przejmie za 2,4 mld EUR spółkę P3 Logistic Parks, właściciela, dewelopera i zarządcę europejskich obiektów logistycznych, donosi Reuters.

Agencja podkreśla, że to największa w tym roku transakcja na europejskim rynku nieruchomości. Dotychczas właścicielem P3 były TPG Real Estate i Ivanhoe Cambridge. Transakcja ma zostać zamknięta do końca roku.

- Jesteśmy przekonani co do długoterminowego potencjału europejskiego sektora logistycznego - podkreślił Lee Kok Sun, szef inwestycji w GIC Real Estate.
Reuters przypomina, że fundusz Singapuru agresywnie kupuje nieruchomości na rynkach rozwiniętych od kryzysu finansowego 2008 roku, co tłumaczy spadkiem ich cen. 

P3 informuje na swojej stronie internetowej, że w całej Europie ma 163 magazyny o łącznej powierzchni 3,3 mln metrów kwadratowych na terenie 9 krajów i bank gruntów z zagospodarowaniem dla ponad 1,4 mln metrów kwadratowych do potencjalnej zabudowy.  Obecnie zarządza aktywami w czterech miejscach w Polsce: Błoniu, Mszczonowie, Piotrkowie i Poznaniu. Ich łączna powierzchnia wynosi 1,29 mln metrów kwadratowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Największa transakcja na europejskim rynku nieruchomości